Jak radzić sobie z silnymi atakami paniki?

Zmagałam się z nerwicą lękową. Bałam się wszystkiego - spać, jeść, a pójście na miasto graniczyło z cudem. Leczyłam się, chodziłam na terapię, brałam lekarstwa... Było lepiej. Niestety w stosunku do mojego chłopaka czuję, że to wszystko wraca. On mieszka 40km ode mnie i jechanie do niego pociągiem jest dla mnie straszną udręką. A zostanie na noc? Dostaje strasznego ataku paniki i w konsekwencji wracam do domu. To samo jest u mnie w domu, zaczynam się bać, mam atak paniki. Proszę o poradę...

Witam Panią
Z Pani opisu wynika, że nerwica lękowa u Pani nie została
w pełni wyleczona.
W leczeniu nerwicy lękowej i ataków paniki nie chodzi o to,
żeby stłumić objawy środkami farmakologicznymi, czy osiągnąć
stan, gdy jest „lepiej”, ale o to, żeby całkowicie ją wyleczyć.
Jeżeli nerwica lękowa jest „niedoleczona”, to czasami wystarczy
nawet niewielki bodziec, by stany lękowe i ataki paniki wróciły
z powrotem.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani
problemu, dotrzeć do źródła Pani lęków i ataków paniki
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

WItam serdecznie,

aby pokonać symptomy trzeba poznać przyczyny. O przyczynach nic Pani nie pisze.
Więc wszelakie porady to spekulacyjne leczenie objawów.
Mam dla Pani następujące rady:
obejrzeć moję , niestety uciętą transmisję i ewentualnie zapisać się do tej grupy wsparcia
https://www.facebook.com/ktdudzinski/videos/g.1790378544570373/1670203842991625/?type=2&theater

W lipcu w Warszawie organizujemy Warsztaty na tema radzenia sobie z nerwicę
może Pani mailem zapisać się na nweslettera.

Zapisać się na wizytę indywidualną w Warszawie lub na porady online SKYPE.

Pozdrawiam serdecznie