Jak radzić sobie z takim bólem głowy?
Witam, jestem kobietą, mam 55 lat. Od dwóch tygodni boli mnie głowa, nawet tuż po przebudzeniu, jest to bardzo uciążliwe, a ja jeszcze pracuję zawodowo. Zrobiłam rtg kręgosłupa szyjnego i jestem ogromnie zmartwiona jego wynikiem tj. znaczne spłycenie lordozy szyjnej z minimalną kifozą odcinka środkowego i zmianami dyskopatycznymi w postaci obniżenia tarcz międzykręgowych i drobnych osoteofitów. Jak mogę sobie pomóc, bym mogła dalej funkcjonować jak dotychczas, przed bólem? Urszula

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Opisywane w badaniu rtg kręgosłupa szyjnego zmiany zwyrodnieniowe mogą być przyczyną  występujących  u Pani dolegliwości.  Podstawową metodą leczenia tego schorzenia jest rehabilitacja. W sytuacji dużego nasilenia objawów można doraźnie  przyjmować leki przeciwzapalnie i przeciwbólowe.
Zalecałbym wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który może skierować Panią na konsultację do poradni neurologicznej. Specjalista neurolog zdecyduje o konieczności wykonania dokładniejszej diagnostyki kręgosłupa (rezonans magnetyczny) oraz zaplanuje właściwe leczenie.