Jak radzić sobie z toksyczną matką?

Witam, Mam problem z moją mamą. Nie wiem jak to dobrze ubrać w słowa, by oddać to jaką osobą jest moja mama. Strasznie się awanturuje, często bez powdu. Zachowuje się przy tym okropnie... pokazuje faka, wytyka język i wiele innych, robi wszytsko by nas sprowokować. Tyle razy obiecywała, że się zmieni. ostatnio jak się kłócę mam okropne bóle w klatce piersiowej, nie mogę złapać tchu sądzę, że to nerwobóle. W dzieciństwie nadużywała przemocy. Wybaczyłam jej. Ale teraz zaczęła znęcać się psychicznie. Co mam zrobić ? Nie daje rady, dziś moj młodszy brat namawiał mnie do ucieczki. Proszę o jakąś podpowiedź...

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Psychoterapia pomoże Pani poradzić sobie z objawami bólu na tle emocjonalnym, a także odnaleźć się w relacjach z mamą. Dobrym pomysłem byłoby także skorzystanie z psychoterapii rodzinnej.