Jak radzić sobie z uczuleniem na penicyliny?

Mam pytanie odnośnie alergii na penicyline. Mieszkam w Niemczech. Wczoraj poszłam do lekarza z ostrym kaszlem, zatokami i bólem gardła. (Lekarz jest poinformowany o mojej alergii na penicyline i astmie, zresztą robię to przy każdej wizycie jak k pytają. ) Przepisal mi "Cefixdura 400". Wyczytałam w ulotce że powinno się zachować ostrożnosc przy alergii na penicyline i astmie. Hmmm. Mam dylemat czy to lyknać czy nie. W dzieciństwie przeszłam wstrząs anafilaktyczny. Byłam w szpitalu z powodu nerek. Pamiętam jak wszystkie dzieciaki stały w kolejce do zabiegowego. Po zastrzyku z peniceliny odrazu zaczęło mi się mocno kręcić w głowie. Wyszłam jeszcze z za biegowego, z jednej pielęgniarki na korytarzu zobaczyłam trzy. Upadlam przed nią i pamiętam że wymamrotalam, że mi nie dobrze, że będę wymiotować. Obudziłam się w luzku, nie wiem po jakim czasie, bez ubrania pod kołdrą. Mama mi później mówiła że miałam wstrząs, że kilka dni spałam i mnie ratowali. Zdaje sobie sprawę że to była czysta penicylina teraźniejsze syntetyczne są bezpieczne. Ale na ile powinnam jeszcze uważać? Obecnie mam 36 lat. Może już nie powinnam się tym przejmować? Jak sprawdzić czy jestem nadal uczulona?

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli wystąpił wstrząs po penicylinie to osobiście przepisałbym lek z innej grupy gdyż niestety może dojść do powtórnego. prosze koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego ponownie

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.