Jak radzić sobie z uprzedzeniem do materiałów?

Witam, dany problem mam właściwie odkąd pamiętam. Przy dotyku niektórych materiałów czuję coś w rodzaju obrzydzenia; przechodzą mnie ciarki, zaciskam szczęki i czuję się niekomfortowo. Chodzi o materiały typu papier (przede wszystkim) i ogólnie wszystkie takie szorstkie. Jak coś jest śliskie to dotyk tej rzeczy sprawia mi wręcz przyjemność i jakieś poczucie komfortu. Dodam, że po obcięciu paznokci wrażenia nasilają się. Za to gdy posmaruję dłonie jakimś kremem to jest nieco lepiej (wciąż przeszkadza, ale nie jest tragicznie). Wydaje mi się, że mam dość suche opuszki palców i bierze się to stąd. Czy jest jakieś rozwiązanie danego problemu? Z góry dziękuję za pomoc:)

Dzień Dobry Panu,

Zaprezentowane przez Pana doznania (mogą wskazywać na dużą sensualność) są wskazaniem do (kontrolnej) osobistej konsultacji psychologicznej (najlepiej poznawczo-behawioralnej), celem dotarcia do źródła Pana symptomatycznego uprzedzenia.

Serdeczności i pomyślności Panu życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605