Jak radzić sobie z wybuchami agresji wobec dziecka?

Mam ogromny problem z wybuchami agresji wobec mojego synka. Ma on 5 lat, ja mam 35. Prawie co dzień gdy staram się wyszykować nas do wyjścia gdziekolwiek udaje mu się mnie wyprowadzić z równowagi. Po moich krzykach nerwach dość szybko to przechodzi. Jak mam sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc. Dodam że bardzo go kocham. Pozdrawiam

Warto przyjrzeć się, co może być głębszą przyczyną frustracji czy złości, której wyrazem są wybuchy wobec Malucha. Być może przyczyny tkwią głębiej i są związane z jakimiś Pani trudnymi przeżyciami, kryzysem, ogólnym niezadowoleniem z siebie, swojego życia czy pracy, potrzebą zmian itp. Warto także porozmawiać z bliskimi i znajomymi mamami- jak one sobie radzą w podobnych sytuacjach. Chodziłoby tu o przyjrzenie się zarówno w kontekście tego, co pomaga Malcom szybciej się zbierać, a rodzicom mniej denerwować, ale także sposobów jak inaczej niż poprzez krzyk, może Pani okazać swoje emocje, czy postawić synkowi granice. Może Pani także skorzystać z pomocy psychologa- porada psychologiczna nie tylko pozwoli Pani lepiej zrozumieć siebie, swoje relacje z synkiem, ale także psycholog udzieli wsparcia i wskazówek wychowawczych, które pomogą w zmaganiach z codziennością. Można z niej skorzystać w placówkach zajmujących się pomocą rodzinie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub gabinetach prywatnych.

Dzień Dobry Panu,

Zalecałabym dla Panu terapię poznawczo-behawioralną, by nabył Pan umiejętności radzenia sobie w sytuacji mocnego pobudzenia emocjonalnego.

Serdeczności i radości dla Pana i Synka,
irena.mielnik.madej@gmail.com