Jak radzić sobie z wybuchami złości?

Witam, mój chłopak ma dość częste problemy z wybuchami złości. Wystarczy, że się nie wyśpi, jest głodny, coś jest nie po jego myśli albo gdy jestem niecierpliwa lub przypominam mu o obowiązkach typu sprzątanie/nauka/praca (oboje studiujemy) on krzyczy, ma o wszystko pretensje, chce, żebym spełniała każdą jego zachciankę, w ogóle plecie bzdury (kilka razy po alkoholu mnie wyzwał) a potem przeprasza i się tego wstydzi, bo jak sam przyznaje, w takich sytuacjach się nie kontroluje. Mówi też, że często się powstrzymuje, ale to nie przechodzi, prędzej czy później musi wybuchnąć. Nie jest to codziennie, ale dość często i bywa to męczące. Kiedyś mnie to bardzo raniło, teraz już rozumiem, że to nie moja wina, ale chciałabym mu pomóc. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam!

Problem z ekspresją emocji może być uciążliwy zarówno dla osoby, która zdaje sobie sprawę z niekontrolowanych emocji, jak i otoczenia. Jednak proszę uważać, aby granica pomiędzy tzw. dobrym wychowaniem, a brakiem kontroli nad emocji zbytnio nie ścierały się. Niestety zbyt mało informacji podaje Pani w liście, dlatego też trudno mi pomóc. Proszę jednak pamiętać, że brak kontroli nad emocjami wymaga pracy zarówno z Pani strony jak i partnera. I rozwiązaniem tutaj nie będzie uleganie i podporządkowanie z Pani strony.
Warto, choć zdaję sobie sprawę, że będzie to trudne, abyście próbowali rozmawiać zamiast wzajemnie krzyczeć. Proszę nie rozwiązywać dla świętego spokoju zadań, które miał zrobić partner, ale przeczekać jego wybuch emocji i porozmawiać z nim. Możecie także zapisać się na warsztaty, podczas których partner będzie mógł nauczyć się odraczać negatywne emocje i przenosić je na inne czynności, np. sport, etc.
Pozdrawiam