Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

Tydzień temu byłam u endokrynologa przez zaburz. hormonalne.Lecą mi włosy z całej głowy(najbardziej z potylicy i boków).Od 2009 leczyłam się u endokrynologa na niedoczynność tarczycy(sucha skóra,depresje, wypadanie włosów,pocenie się rąk,wrażliwość na zimno)i anemię (daremnie przez 8 lat,bo nikt nie wpadł na to,żeby sprawdzić ferrytynę - 9,27).Miałam USG tarcz.-czysto,przeciwciał brak,wyniki ok-odstawiamy leki.5 trychologów powtarza,że TSH (2,8) za wysokie i DHEA-s (482) za wysokie.Co zrobić?

Witam!
Przez ten czas rozwinęła się u Pani niezła nerwica - już z samego zagrożenia zmiany wizerunku! Spróbowałbym skonsultować się z dobrym psychiatrą i psychologiem. Porobią testy projekcyjne, ustalą typ Pani osobowości, pragnienia, dążenia, ew. kompleksy i dopasują psychoterapię z ew. wsparciem lekami p/depresyjnymi. Moim zdaniem TSH jest w normie. Jednak leczenie zaburzeń hormonalnych i depresji (niezależnie co ją spowodowało) wzajemnie się nie wyklucza! Z powodu depresji i nerwicy też często lecą włosy - moim zdaniem należy wyciszyć emocje!!!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem Pani niepokój z powodu wypadania włosów.
Chcę Pani powiedzieć, że zawsze jest rozwiązanie..., widzę to jako okres przejściowy, jako odpowiedź organizmu na stres, sugerowałabym konsultację u dermatologa oraz odpowiednią suplementację.

Życzę Pani tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com