Jak radzić sobie z wystającym brzuchem?

witam.czy jest jakas dietalub moze cos innego co by mi pomoglo.Jestem szczupla osoba,ale mam brzuch jak siedze to pokazuja mi sie trzy tzw.oponki.Nie zaloze nic obcislego bo jak siadam to wszystko widac i na moje oko sie to wylewa

Witam,

Myślę, że bez zbilansowanej diety i ukierunkowanej aktywności fizycznej w Pani przypadku się nie obędzie. Żeby spalić zbędną tkankę tłuszczową trzeba powalczyć! Jeśli chodzi o trening to na początku proponuję włączyć trening cardio i z czasem trening siłowy uwzględniający głównie te partie, które Pani przeszkadzają.
Sugeruję konsultację z dietetykiem i trenerem personalnym, który dobierze odpowiedni plan treningowy i żywieniowy!
Zapraszam do współpracy online.

Pozdrawiam serdecznie,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Witam Panią,

Jeżeli jest Pani szczupła to nie należy stosować diet niskokalorycznych a zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe, ponieważ brzuch rzeźbi się w kuchni i na siłowni. musi Pani zadbać o to aby spożywać żywność jak najmniej przetworzoną, zdrową, unikać cukrów prostych i produktów tłustych, bogatych w tłuszcze nasycone. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Zuzka light, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk