Jak radzić sobie z wzdęciami w ciągu dnia?

Witam! Od dłuższego czasu mam problem ze wzdęciami. Rano mój brzuch jest płaski,z każdym posiłkiem się powiększa,a na koniec dnia wygląda jak balon. Wcale nie muszę jeść dużo żeby brzuch się mocno powiększył (czasem wystarczy nawet pół talerza zupy).Czy może mi pomóc jakiś suplement? Dziękuję

Witam serdecznie,
po pierwsze należałoby prześledzić Pani dietę - być może w jadłospisie jest zbyt dużo błonnika, nabiału lub zbyt mało płynów. Ponadto może występuje reakcja alergiczna na gluten czy białko. Jeżeli obserwując to co Pani jada stwierdzi Pani iż nie ma zależności miedzy tym co Pani jada a nasileniem dolegliwości to należy udać się do gastrologa oraz wykonać testy na nietolerancje pokarmowe.
Można spróbować wziąć krople żołądkowe po posiłkach lub espumisan ale to nie rozwiąże raczej problemu a tylko ulży nieco w Pani dolegliwościach.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza gastrologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.