Jak radzić sobie z zaburzeniami lękowymi?

Witam. Lekarz rodzinny skierował mnie do psychologa bo zdiagnozował u mnie zaburzenia lękowe. Byłem na pierwszej wizycie i po pierwszej rozmowie poczułem się nieco lepiej. Niestety następnego dnia lęk i stres powróciły i tak jest do dnia dzisiejszego. Stosuję techniki relaksacyjne które mi zalecił psycholog ale dają one krótkotrwały efekt. Kolejną wizytę mam dopiero na koniec Września i trochę się obawiam czy ten lęk i stres nie narobią czegoś złego. Proszę o poradę. Dziękuję.

Witam!
Proponuję wzmocnić leczenie lekami p/lękowymi - czyli wsparcie psychiatry, lub inny lekarz. Na efekty leczenia farmakologicznego i psychoterapii trzeba, niestety poczekać 2-4 tygodni. potrzebna cierpliwość i wytrwałość, ale efekty będą!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Panu,

Leczenie zaburzeń lękowych jest trwającym w czasie procesem terapeutycznym, na który trzeba dać samemu sobie wewnętrzną zgodę, bez naciskania na siebie.

Skuteczną w leczeniu objawów lękowych jest terapia poznawczo-behawioralna, do której kontynuowania Pana zachęcam.
Pomocna byłaby dla Pana medytacja, Ti chi, regularna aktywność fizyczna.

Jest takie powiedzenie, które tutaj często zamieszczam, że:
Ruch zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Życzę Panu pomyślności i odwagi w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com