Jak radzić sobie z zaburzeniami lękowymi mając 31 lat?

Witam od końca lutego lecze się na zaburzenia lękowe biorę aciprex 20mg i demo mylan 30mg, od czerwca rano, codziennie rano przed pracą mam wizytę w WC biegunka, od paru dni boli mnie brzuch w zasadzie nie chce mi się jeść, nic mnie nie cieszy, nawet podwyżka w pracy, od paru dni bardzo nieswiezy oddech, ciągle napięcie czuje w głowie... Coraz więcej mam myśli że nie ma sensu żyć jak nie mam z czego się cieszyć i radości z życia, mam problemy ze snem mianowicie ciężko mi zasnąć mój sen jest płytki, tzn czujny nie zapadam, w pracy często mi towarzyszy twarz czerwona...

Dzień dobry,
Doradzałabym Panu psychoterapię w nurcie poznawczo - behawioralnym, gdyż sama farmakoterapia to za mało. Polecam także książkę "Lęk i fobia. Praktyczny podręcznik dla osób z zaburzeniami lękowymi" Edmund J. Bourne, Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego. Niestety zaburzenia psychiczne zwykle wymagają dłuższego leczenia i powinien Pan liczyć się z tym, że objawy nie ustąpią z dnia na dzień. Terapia w poleconym przeze mnie nurcie jest bardzo skuteczna w przypadku zaburzeń lękowych i podejrzewam, że byłaby bardzo pomocna. Mam nadzieję, że uda się Pan wkrótce do specjalisty i z czasem zauważy Pan poprawę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą zaburzeniom
lękowym.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie,
ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych
wywołanych rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, dolegliwości żołądkowe
i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie czy antydepresanty czasami
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale jest to leczenie objawowe.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl