Jak radzić sobie z zaburzeniami odczuwania emocji?

Mam problem z określeniem tego co czuję, często mam wrażenie, że wymyślam sobie uczucia, a nie są one prawdziwe. Aktualnie rozstałam się z chłopakiem i raz uważam, że to dobra decyzja, bo przecież nie czułam się tak dobrze, a zaraz myślę, że było super, a ja sama wymyśliłam problem i rozwaliłam coś cennego. Zastanawiam się nad wizytą u psychologa....

Witam,

wyróżniamy 7 podstawowych emocji uwarunkowanych biologicznie; smutek, radość, złość, strach (lęk), pogarda, zaskoczenie, wstręt, każdy człowiek w określonej sytuacji (interakcji), pod wpływem treści poznawczych doświadcza w/w emocji. Zdarza się tak, że nie przeżywamy emocji i to jest problem, który wymaga specjalistycznego leczenia - psychoterapii, w związku z tym, wskazana jest dla Pani pomoc psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, to bardzo dobry pomysł spotkać się z psychologiem, terapeutą, ktoś z zewnątrz i z dystansem pomoże Ci ustalić czy rozstanie z chłopakiem było słuszne, dobre dla Ciebie, czy Twoje odczucia były adekwatne itd Często zdarza się, że po rozstaniu zapominamy co był przyczyną naszego odejścia a pielęgnujemy dobre wspomnienia, zachęcam do skorzystania z pomocy i Pozdrawiam :-)

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Każdy z nas odczuwa podobne emocje, ale w różny sposób, w różnym natężeniu, jest to kwestia indywidualna. Jeżeli chce Pani o tym porozmawiać to wizyta u psychologa to bardzo dobry pomysł.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl