Jak radzić sobie z zaburzeniami psychicznymi mając 18 lat?

Witam, mam 18 lat, mam za sobą niewielkie zaburzenia psychiczne różnego rodzaju od dziecka, przez co jestem święcie przekonana, że takowe ciągle będą miały miejsce w moim życiu, możliwe, że błędnie, jednak długo miałam się bardzo dobrze, jeśli chodzi o stan psychiczny.Jestem dość nerwową osobą, ale ostatnio moje nerwy są zbyt mocne moim zdaniem, ludzie również mi to wypominają, przez co ja czuję się bardzo źle z tym.Obwiniam się za to, że się denerwuję i "bez powodu" robię komuś awanturę.Myślę czasem, że powinnam iść do psychiatry i kiedy ktoś mnie w tym utwierdza to jeszcze głębiej wierzę, że coś mi dolega, co w mojej głowie bardziej mnie dołuje. Denerwuje się o błahostki, mam częste wahania nastroju od głupkowatego bardzo pozytywnego nastroju z wielką energią aż do gniewu lub depresyjnych stanów, a ostatnio czuję się jakbym się zupełnie zmieniła, po prostu czuję się nieswojo, mam też dużo większy apetyt i wielką chęć odizolowania się od ludzi z uwagi na to, że nie chcę im robić problemów swoim zachowaniem, a także przez to, że czasem te osoby denerwują mnie aż do płaczu i wtedy mam im to za złe, a nie sobie.Czuję się bezsilna w związku z moimi wahaniami nastroju a głównie gniewem i myślę, że ludzie mnie nie potrafią zrozumieć, a także często bardzo się stresuję na przykład tym, gdy idzie naprzeciw mnie człowiek chodnikiem, boję się na niego patrzeć, bo myślę, że mogłoby go to urazić w jakiś sposób, unikam wzorku nieznajomych za wszelką cenę, mimo, że nie jestem osobą nieśmiałą, a gdy jadąc samochodem za późno ruszę autem i auta za mną muszą zaczekać aż to zrobię, wtedy myślę, że są na mnie źli i wyzywają mnie albo wtedy jak wyciągam pieniądze z portfela stojąc przy kasie w sklepie i myślę, że ludzie w kolejce bardzo się niecierpliwią, bo za długo je wyciągam i bardzo takich sytuacji unikam, dlatego na przykład nie noszę portfela, a trzymam pieniądze w kieszeni zwykle wyliczone. Nie mam pojęcia co może mi dolegać, proszę o pomoc.

Witam, napisała Pani że miała za sobą niewielkie zaburzenia psychiczne różnego rodzaju, przez co jest Pani przekonana że ciągle będą miały miejsce w Pani życiu. Myślę że wizyta u lekarza psychiatry pomoże wyjaśnić Pani wątpliwości z tym związane. Wahania nastroju mogą mieć wiele przyczyn. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej aby zastanowić się jak poradzić sobie na co dzień z lękiem i stresem. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/fobie-spoleczne
Pozdrawiam
Dorota Nowacka