Jak radzić sobie z zadrością i brakiem zaufania w związku?

Jestem z mężem już 19 lat.Ostatnio zauważyłam że się zmienił,nie rozmawiamy jak kiedyś.On bardzo dba o swój wygląd,ja natomiast jestem zazdrosna.Nie jest zemną szczery.Spytałam czy ma kogoś i czy mnie zdradził,zaprzeczył,nie uwierzyłam.Kiedy poprosiłam aby poddał się badaniu na wykrywaczu kłamstw,odmówił.Powiedział że pójdzie ale to koniec naszego związku,byłam gotowa zaryzykować,kiedy mu o tym powiedziałam był zaskoczony i nagle zmienił zdanie.Co to oznacza.Że ma coś na sumieniu okłamuje mnie.Dręczy mnie ta sprawa,nie umiem mu zaufać.Jak mam sobie z tym poradzić.

wskazana jest psychoterapia małżeńska lub indywidualne wsparcie psychoterapeutyczne dla Pani..
Zazdrość jest problemem złożonym, w przypadku kiedy nie można zaufać mężowi, problemem jest dysfunkcyjne zachowanie wobec tej osoby, kierowane złością, poczuciem krzywdy, które niszczy relację i wpływa niekorzystnie na samopoczucie osoby odczuwającej chorobliwą zazdrość. Z drugiej strony zazdrość jako uczucie jest wskaźnikiem miłości, jednak ważne jest żeby umieć sobie poradzić z reakcjami wywołanymi przez zazdrość, polegającymi na kontrolowaniu emocji i zachowań, w związku z tym, wizyta u psychologa jest wskazana - psychoterapia.

Pozdrawiam serdecznie

Z Pani słów wynika, że w małżeństwie zaszły zmiany, które oddaliły Was od siebie, a to Pani bardziej odczuwa te zmiany. Być może zamiast wykrywacza kłamstw lepszym pomysłem byłoby skorzystanie z pomocy psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw? Wspólne przyjrzenie się temu, co zmieniło się w małżeństwie, co sprawiło, ze oddalili się Państwo od siebie, a także praca nad odbudowaniem zaangażowania, zaufania i wzajemnej serdeczności przyniesie rozwiązanie kryzysu małżeńskiego.