Jak radzić sobie z zaparciami w wieku 18 lat?

Witam ! Od początku miesiąca az do teraz mam zaparcia próbowałem zmienić diete i za bardzo to nie pomogło. Brałem też Colon C i piłem zioła na perystaltyke jelit co też nie poskutkowało. Od czasu zaparc co 3 dni biorę Dulcobis (2 tabletki) , gdyż bez niego nie jestem w stanie się wyproznic co ciekawe moje stolce nie są czarne i zbite wygladają prawidłowo jedyny mój problem jet taki ,iż zwyczajnie nie czuję parcia na stolec. Proslilbym o jakieś porady , chce też na początku sierpnia udać się do lekarza rodzinnego w tej sprawie jesli problem będzie nadal wystepować

W takich przypadkach wskazana jest dieta bogata w błonnik np. płatki owsiane, śliwki i morele suszone lub morele świeże, jabłka, dużo warzyw i owoców i oczywiście duża ilość płynów tj. minimalnie 2,5 l dziennie. Pacjenci zgłaszają poprawę po zastosowaniu leków typu Forlax: 1-2 saszetki dziennie przez czas utrzymywania się zaparcia + 1 tydzień po unormowaniu rytmu wypróżnień, jednak nie dłużej niż 3 miesiące. Ze względu na zaburzenia czucia, które Pan opisuje wskazana jest konsultacja proktologiczna.