Jak radzić sobie ze schizofrenią paranoidalną?

Mam shizofrenię paranoidalną. Wychodzę z ośrodka dla chorych psychicznie w Jedliczach. Boję się powrotu do domu, w którym kiedyś królowali alkohol i przemoc. Boję się też wynajmu. Mam pieniądze na wynajem, pomogłaby też rodzina. Jednak boję sie też bliżej nieokreślonych zagrożen, których mogę się spodziewac.Szczególnie w kontaktach międzyludzkich. Właśnie, czego się na wynajmie obawiać? I jak takie przeszkody pokonywać? Dziekuję i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Przez internet nie da sie spokojnie porozmawiać i rozwiać wszystkie watpliwości. Proponuje rozmowę z lekarzem prowadzącym lub udać sie do lekarza psychiatry.