Jak radzić sobie ze strachem przed ludźmi w młodym wieku?

Dzien dobry, od jakiegoś czasu mam mentlik w głowie, boje sie ludzi, boje sie każdego dnia. Wstaje zmeczona, boli Mnie brzuch i ściska w klatce piersiowej. WsYstko z góry traktuje jako niepowodzenie, mam mało sił i ochoty na cokolwiek. Chce kogos poznać ale kiedy ktos sie pojawia nieświadomie odpycham i boje sie niepowodzenia. Mam wrazenie ze nic Mnie juz szczęśliwego i dobrego nie spotka, mało sis uśmiecham i ukrywam emocje. Stało sie to męczące i nie wiem juz jaka moze byc przyczyna

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że ma Pani zdolności introspekcyjne (wglądu w siebie) i jest to ważny fundament, by podjąć pracę terapeutyczną (rozwojową) pod okiem Psychologa - do czego mocno Panią inspiruję.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Tylko radości i pomyślności Pani życzę,

, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam Panią
Lęk przed rozmową i przed relacjami z ludźmi
nie tylko dezorganizuje życie, ale też przynosi poczucie
niepewności i zagubienia, nie pozwala skupić się
nad tym co ważne, wywołuje niemiłe emocje,
hamuje aktywność społeczną i utrudnia normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Z Pani opisu wynika, że nawet wyobrażenie sobie
jakiejś sytuacji towarzyskiej napełnia Panią
ogromnym lękiem.
Niestety, nieleczony lęk przed relacjami z ludźmi
zwykle narasta i może doprowadzić do izolacji
społecznej.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
która pozwoli Pani spojrzeć na siebie i innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, uporać się z lękiem przed ludźmi,
a także wzmocnić poczucie własnej wartości i nawiązać właściwe
relacje z ludźmi.
Jeżeli trudno Pani podjąć psychoterapię „na żywo”,
może Pani skorzystać z terapii online.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl