Jak radzić sobie ze stresem na lekcji?

Stres przy matematyce? Przez 3 godziny uczyłem się do kartkówki z matematyki. Rozwiązywałem zadania, wszystko umiałem. Na kartkówce wszystko zaczęło mi się mieszać. Nie mogłem się skupić, szybko biło mi serce, zestresowałem się. Tylko z matematyki tak mam. Jak sobie z tym radzić?

Witam serdecznie
Zeby mogl Pan lepiej radzic sobie z roznymi rodzajami stresu rowniez stresem przedlekcyjnym warto by bylo poznac techniki rozluzniajace cialo, afirmacji i wizualizacji co pozwoliloby w danych sytuacjach , bazowac na Pana zasobach na wiedzy ktora Pan ma i nie fawac sie poniesc emocjom.Warto podjac konsultacje u psychologa ktora moze pomoc nauczyc sie odreagowywac napiecia i pnabyc umiejetnosci radzenia sobie ze stresem.
Pozdrawiam cieplo
A.Reklewska psycholog

Takie trudności mogą być reakcją stresową na matematykę, bądź nauczyciela matematyki, bądź na sytuację sprawdzianu. W każdym razie ważne jest nie tylko co się dzieje w zakresie objawów, ale co jest ich źródłem. Dobre określenie źródła pozwoli wytyczyć najbardziej efektywne metody radzenia sobie z nimi tak, aby stresu nie było. Dlatego polecam abyś udał się na spotkanie z psychologiem - on zdiagnozuje przyczyny Twojego problemu i pokaże Ci najlepiej do nich dostosowane metody radzenia sobie. Nie na każdego działa każda metoda - dlatego dobre dopasowanie metod zaradczych do problemu, osoby, jego charakterystyk i tendencji jest w tym zakresie bardzo ważne. Pozdrawiam.