Jak radzić sobie ze stresem w wieku 33 lat?

Jak mogę poradzić sobie ze stresem nerwami 2 raz oblałem egzamin prawa jazdy jestem dobrze przygotowany przed egzaminem wyluzowany ale jak tylko w megafonie usłyszę jak mnie wzywają na plac wtedy przychodzi natychmiast stres fale gorąca i zimna nie mogę się skupić mętlik w głowie

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

W radzeniu Sobie ze stresem, przydatne jest nabycie umiejętności radzenia Sobie ze stresem, poprzez
nabycie/praktykowanie technik medytacyjnych/relaksacyjnych/kontemplacyjnych, tai chi, joga.

Fundamentalne znaczenie ma regularna aktywność fizyczna - jest takie powiedzenie, którym chętnie i często dzielę się z Czytelnikami abc Zdrowie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Znaczenie ma również ośmiogodzinny sen, podczas którego organizm efektywnie regeneruje się.
Jak również optymalny styl odżywiania oraz suplementacja organizmu - chodzi o witaminy z grupy B:
(witamina B1, B2, B6, B12) magnez (jak najwięcej , jak ja to mówię "magnezu w magnezie),
witamina D3, selen.

Znaczenie ma również dzielenie się ze Swoimi Bliskimi uczuciami/emocjami/niepokojem - bo dla kondycji psychicznej ma to również znaczenie.

W wyjątkowym przypadku, zalecana jest praca terapeutyczna, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty, pracującego w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.

Podsumowując, myślę, że udało mi się odpowiedzieć na Pana pytanie :)

Zapraszam do kontaktu.

Serdeczności oraz satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com