Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie ze zmęczeniem i brakiem motywacji?

Od dłuższego czasu zauważyłam ogromna zmianę w moim życiu niestety na gorsze. Przez większość czasu jestem zmęczona i senna, nie zależnie od tego ile czasu przeznaczam na sen, codziennie rano budzę się niewyspana, co skutkuje kilkugodzinnymi drzemkami w ciągu dnia. Czuję się przytłoczona codziennością i obowiązkami, do których nie potrafię się w pełni zmotywować, by je wypełnić. Najchętniej całe dnie spędzałabym w domu, by móc unikać kontaktów w innym. W ostatnim czasie zauważyłam,że czuję się wyobcowana i trochę z boku jesli chodzi o kontakty z innymi ludźmi, czy rówieśnikami. Spotkania z przyjaciółmi też przestały sprawiać mi przyjemność. Nie jestem pewna, czy jest rzecz w jakiej jestem dobra, przez co żadna "dodatkowa aktywność" nie sprawia mi przyjemności, a próbowałam wielu rzeczy. Mam poczucie monotonii i straconego czasu, ale jednocześnie nie mam motywacji ani siły, by coś sama zmienić. Mam wrażenie, że wszystko co robię jest bez większego sensu. Co robić?
KOBIETA, 21 LAT 9 miesięcy temu

Dzień Dobry. Właśnie w tym momencie zrobiła Pani pierwszy krok. I świetnie! Zachęcam do zrobienia drugiego. W związku z tym proponuję udać się na wizytę do psychologa - psychoterapeuty, który w atmosferze szacunku i życzliwego zainteresowania popracuje z Panią tak, aby zmienić obecną sytuację. Na taką wizytę można udać się prywatnie lub skorzystać z oferty Poradni Zdrowia Psychicznego (lub innych) na NFZ. Życząc powodzenia i odwagi, D.Pysz-Waberski https://www.facebook.com/nadzycie/ Konsultacje Skype: Wsparcie Psychomeds

0

Zachęcam do zgłoszenia się do lekarza (rodzinnego lub psychiatry). Podobne objawy mogą być niepokojące i świadczyć zarówno o poważnym kryzysie jak i innych trudnościach (np depresji). Ważna byłaby diagnostyka, a potem podjęcie leczenia (farmakoterapia, psychoterapia). Warto jak najszybciej podjąć działania, bo im szybciej podjęte zostanie odpowiednie leczenie tym szybciej będzie można osiągnąć poprawę i stabilizację.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy