Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie ze zmęczeniem i brakiem motywacji?

Od dłuższego czasu zauważyłam ogromna zmianę w moim życiu niestety na gorsze. Przez większość czasu jestem zmęczona i senna, nie zależnie od tego ile czasu przeznaczam na sen, codziennie rano budzę się niewyspana, co skutkuje kilkugodzinnymi drzemkami w ciągu dnia. Czuję się przytłoczona codziennością i obowiązkami, do których nie potrafię się w pełni zmotywować, by je wypełnić. Najchętniej całe dnie spędzałabym w domu, by móc unikać kontaktów w innym. W ostatnim czasie zauważyłam,że czuję się wyobcowana i trochę z boku jesli chodzi o kontakty z innymi ludźmi, czy rówieśnikami. Spotkania z przyjaciółmi też przestały sprawiać mi przyjemność. Nie jestem pewna, czy jest rzecz w jakiej jestem dobra, przez co żadna "dodatkowa aktywność" nie sprawia mi przyjemności, a próbowałam wielu rzeczy. Mam poczucie monotonii i straconego czasu, ale jednocześnie nie mam motywacji ani siły, by coś sama zmienić. Mam wrażenie, że wszystko co robię jest bez większego sensu. Co robić?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czy warto przesuwać horyzont?

Dzień Dobry.

Właśnie w tym momencie zrobiła Pani pierwszy krok. I świetnie! Zachęcam do zrobienia drugiego. W związku z tym proponuję udać się na wizytę do psychologa - psychoterapeuty, który w atmosferze szacunku i życzliwego zainteresowania popracuje z Panią tak, aby zmienić obecną sytuację. Na taką wizytę można udać się prywatnie lub skorzystać z oferty Poradni Zdrowia Psychicznego (lub innych) na NFZ.

Życząc powodzenia i odwagi, D.Pysz-Waberski https://www.facebook.com/nadzycie/ Konsultacje Skype: Wsparcie Psychomeds

0

Zachęcam do zgłoszenia się do lekarza (rodzinnego lub psychiatry). Podobne objawy mogą być niepokojące i świadczyć zarówno o poważnym kryzysie jak i innych trudnościach (np depresji). Ważna byłaby diagnostyka, a potem podjęcie leczenia (farmakoterapia, psychoterapia). Warto jak najszybciej podjąć działania, bo im szybciej podjęte zostanie odpowiednie leczenie tym szybciej będzie można osiągnąć poprawę i stabilizację.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy