Jak radzić sobie ze zmianami nastroju?

Witam! Od ponad dwóch tygodni mam ciągłe zmiany nastroju: rano potrafię obudzić się z płaczem lub odwrotnie wstać zmotywowana i w środku dnia się rozpłakać (czasem na chodniku wśród obcych ludzi). Nie śpię zbyt dobrze, ciągle budzę się w nocy, a czasem pobolewa mnie brzuch (może być to jajnik lub wyrostek). W ostatnim czasie trochę schudłam bo rzadko kiedy odczuwam głód (pojawia się po 5-6 godzinach).Nie mogę znaleźć pracy stąd pewnie jest tego przyczyna. Mimo to nie mogę sobie poradzić z wiecznymi wahaniami nastroju i zupełnym brakiem poczucia własnej wartości (poczucie, że jestem nic nie warta).

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry oraz u psychologa/psychologa psychoterapeuty, gdyż Pani objawy warto skonsultować z lekarzem oraz skorzystać ze wsparcia psychologa. Nie mogę niestety stawiać diagnozy na podstawie krótkiego opisu, ale mogą to być początki depresji. Opisane trudności wymagają bezpośredniej rozmowy i zbadania podłoża problemu oraz nie ma na nie jednej dobrej porady, której można by udzielić przez internet. Polecam zadbanie o siebie i skorzystanie z pomocy specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/