Jak ratować małżeństwo, skoro zależy mi na kimś innym

Mam dobrego meza, fajnego synka. A jednak w moim zyciu pojawił sie ktos jeszcze. Zrezygnowalam z tej znajomosci a moj swiat zawalił sie. Nie umiem dac szansy mezowi. Odtracam go mimo, że powinnam sie starać. Jestesmy 10 lat razem i bylismy zgodnym małżeństwem. Jak mam przetrwać to co sie dzieje? Jak zapomnieć o kims, kogo pokochalam i z kogo swiadomie zrezygnowalam? Nie mieliśmy romansu. Nie sądzilam, że emocje mogą tak namieszac. Chcę ratowac malzenstwo, tylko że w chwili obecnej nie czuje nic.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Rozumiem, że targają Panią sprzeczne emocje. Z jednej strony, rozum, poczucie obowiązku względem rodziny, a z drugiej strony, emocje, tęsknota za mężczyzną, z którego Pani zrezygnowała. Nikt jednak nie może podjąć decyzji za Panią. Pani sama musi rozważyć w swoim sercu, co chce zrobić ze swoim życiem i z kim być, czy z mężem, czy z mężczyzną, o którym próbuje Pani zapomnieć. Jeżeli zależy Pani na ratowaniu małżeństwa, może warto skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty i wybrać się z mężem na terapię małżeńską? Może podczas tych spotkań odpowie sobie Pani na ważne pytania: Czy kocha Pani męża? Jakimi uczuciami darzy Pani małżonka? Sama Pani napisała, że ma dobrego męża. Nie napisała Pani nic o powodach, dla których mogłaby się czuć nieszczęśliwa w małżeństwie. Może to tylko chwilowy kryzys w związku, rutyna albo fascynacja kimś nowym, tajemniczym, nieznanym? Czego brakuje Pani w małżeństwie, co otrzymywała Pani od mężczyzny, którego poznała? Myślę, że uczestnictwo w terapii pomogłoby Pani udzielić szczerych odpowiedzi na te pytania. Pozdrawiam!

Potrzebuje Pani czasu, rekcje na stratę są zawsze trudne i po prostu trzeba je przeżyć. Jeśli większą wartością jest małżeństwo - to po jakimś czasie trzeba o nie zadbać, postarać się o emocjonalną i fizyczną bliskość do męża. Jeśli się nie uda - można skorzystać z terapii małżeńskiej.