Jak ratować stan gardła?

Jestem nauczycielką z 35 letnim stażem pracy..bardzo wcześnie zaczęłam mieć kłopoty z gardłem. Wykorzystałam już 3 krotnie urlop dla poratowania zdrowia, gdyż dochodziło do dłuższego zaniku głosu. Od kilku lat mam zapalenie krtani i czasem zmuszona jestem do korzystania ze zwolnień (skrzypię i ucieka mi głos)..w tej chwili znowu mam straszne kłopoty pomyslałam, że ubezpieczony pracownik może chyba iść jeszcze na takie półroczne zwolnienie lekarskie (i na zasiłek chorobowy)..będąc dzisiaj u lekarza foniatry dowiedziałam sie, że nie mogę dostac takiego zwolnienia bo na przewlekłe zapalenie krtani mi nie przysługuje???..jestem w szoku..jutro idę do szkoły z chorym, bolącym gardłem, skrzypiąca a nie mówiąca, na 6 lekcji ..czy jeszcze jest jakaś forma poratowania mojego zdrowia ? Dorota 56l

Nie nadajesz się po prostu do tego zawodu. Zmień go i po kłopocie. Nauczyciele w brew ogólnej opinii mówią nieco więcej niż szachiści. Przerwy w lekcjach, jedne wakacje, drugie wakacje, trzecie wakacje, 26 godzin tygodniowo zajęć. To mit o chorobie zawodowej nauczycieli.