Jak ratować związek przed rozpadem?

witam mam 25 lata i dziewczynę o 8 lat młodszą, jesteśmy razem 17 miesięcy i chce zakończyć związek bo ją niby ograniczam, że nie ma życia towarzyskiego, nie może spotykać się ze znajomymi a tak nie jest że ją ograniczam tylko się boję o nią. Chce jakiegoś kompromisu w związku. Co robić ? Jaki kompromis można zaproponować?

Witaj. Różnica 8 lat w tym przedziale to dość sporo. Spróbujcie razem usiąść i wypisać na kartce dokładne oczekiwania. Kompromis powinien sam wypłynąć z waszej rozmowy. Jeśli ona chce życia towarzyskiego to zastanów się czy aby na pewno jej nie ograniczasz. Kolejne pytanie - czy aby na pewno chcesz w taki sposób żyć?

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
ZAPRASZAM NA
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://psychopedagog.eu/blog/
POLUB NAS NA FACEBOOK'u
http://facebook.com/psychopedagogeu

Witaj,
W tej relacji postawiłeś się,jak myślę w roli ,która przynależy ojcu lub opiekunowi a już na pewno tak ją odczuwa dziewczyna,skoro ponosi koszty w postaci braku kontaktów z rówieśnikami.Dziewczynom nastoletnim imponują starsi chłopcy,ale na pewno trudno jej aż tak radykalnie zmienić potrzeby wieku,zeby wystarczył tylko chłopak.Być może spodobaliście się sobie i to jest ok.Jeżeli jednak jesteś dojrzalszy,przypomnij sobie,czy w jej wieku byłbyś w stanie myśleć i zachowywać się jak ktoś,kto jest gotów założyć rodzinę,ograniczyć swoją ciekawośc świata do budowania własnego domu,odgradzania się od rówieśników?Przecież to nierealne.Nie koncentruj się więc na tym jednym celu,lecz znajdż coś ,co lubisz niezaleznie od jej obecności i zorganizuj swój czas wokół róznych celów i zadań.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.