Jak reagować na agresję słowną ze strony partnera?

Witam.moj partner ma czasem wybuchy złości które są nieadekwatne do sytuacji. Np mowie mu ze nie przestrzega przepisów ruchu drogowego i dlatego boje się z nim jeździć. On odp.nie masz prawa jazdy to zamknij się i siedź cicho! Do dupy byłaś skoro nie zdalas!to wróć do byłego. Kur** ciągle ci coś nie pasuje do chu** itd.Krzyczy przy dzieciach.to jedna z sytuacji. Ja nie jestem winna a on w złość taka wpada ze głowa mała. Równa mnie słownie z ziemią. Jak powinnam reagować?

Dzień Dobry Pani,

To, co stosuje Pani partner, jest przemocą werbalną.

Dodatkowo uczestniczą w niej dzieci jako świadkowie, co ma destrukcyjny wpływ na kształtowanie ich osobowości.

Zacznę od tego, że nikt nie ma prawa traktować Panią w sposób agresywny i przedmiotowy.

Relacja między Państwem została utrwalona i działa na zasadzie nawykowej.

A jak może sobie Pani poradzić?
Zareagować
Zmienić nawyk.

Czyli, zareagować w danej chwili, kiedy partner wyraża się w sposób agresywny, żeby nie zwracał się do Pani w ten sposób- trzeba wyrazić ten komunikat w sposób spokojny, lecz stanowczy, utrzymując z partnerem kontakt wzrokowy.

Jeśli byłaby dla Pani trudność, to wskazana byłaby praca z psychologiem, żeby mogła Pani przekształcić swoje nawyki, w pomocne dla Pani.

W zadbaniu o samą siebie i o dzieci, powinna Pani zgłosić się po pomoc do Poradni zdrowia psychicznego, skierowanie otrzyma Pani od lekarza pierwszego kontaktu w ramach NFZ-tu.

Życzę Pani zadbania o siebie i dzieci,
Irena Mielnik-Madej

Agresja słowna ze strony partnera, którą Pani podała jako przykład, nie powinna mieć miejsca w ogóle, a zwłaszcza przy dzieciach.
Warto każdorazowo po takim "incydencie" poprosić partnera o rozmowę w cztery oczy, podczas której wyjaśni Pani na spokojnie jak się Pani czuła, gdy bluzgał przy dzieciach i podnosił na Panią głos. Możecie się Państwo umówić tak, że omawiacie trudne sytuacje na osobności, nie przy dzieciach oraz bez podnoszenia głosu. Każdy ma prawo do wypowiedzenia swojego zdania na jakiś temat bez ubliżania drugiej stronie.
Być może partner nie zdaje sobie sprawy dlaczego tak się złości, kiedy zwraca mu Pani uwagę i że wybuchy złości bardzo Panią ranią. Szczera rozmowa z nim być może skłoni go do refleksji w tym temacie. Możecie Państwo również zgłosić się do psychologa po wsparcie.
Wszystkiego dobrego!

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu nie mam wątpliwości, że Pani mąż stosuje przemoc. Niestety jest to problem, który narasta i może w nieokreślonej przyszłości nie ograniczać się do przemocy psychicznej, ale mogą pojawić się inne rodzaje. Takie zachowania poza innymi konsekwencjami naruszają poczucie bezpieczeństwa zarówno Pani jak i Państwa dzieci. Dlatego moim zdaniem jak najszybciej powinna się Pani skontaktować z instytucją, która może Pani pomóc. Proszę skorzystać z poniższego adresu:
Ośrodek Interwencji Kryzysowej
Mikołowska 13a
40-061 Katowice
Telefon:
(0-32) 251-15-99
(0-32) 257-14-82
Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/