Jak reagować na krytykę?

Witam. Jak reagować na żartobliwe docinki i krytykę lub poniżanie?jaki jest najlepszy sposób?pozdrawiam

Witaj,
nie ma uniwersalnych odpowiedzi na takie pytanie,gdyż zależy ona od sposobu Pana przeżywania tych docinków.Przypuszczam,że godzą w obszary słabe i delikatne,które staramy się ukrywać przed opinią publiczną.Jednak izasada jest taka,że im bardziej je "upychamy pod dywan",tym staja się bardziej widoczne na zewnątrz i silne.Jedyną metodą jest tutaj pomoc specjalisty,z którym wspólnie przyjrzy się Pan tej ciemnej stronie,rozpozna ją na tyle,że stanie się słaba i niezdolna do wywoływania w Panu poczucia niższości.
Pozdrawiam i zachęcam

Witam Pana,
polecam udział w treningu asertywności, tam dostanie Pan gotowe zdania i sposoby radzenia sobie z krytyką. Na tego typu treningu ćwiczy się również w scenkach zdobytą wiedzę. Polecam również ksiązki z asertywności.