Jak reagować na nerwowe, impulsywne i agresywne zachowania dziewczyny?

Witam, chciałabym zapytać jak reagować na nerwowe, impulsywne, a czasem agresywne zachowanie mojej dziewczyny, która nie dawno zwierzyła mi się, że trzy lata temu została zgwałcona, założyłem, że dziwnie reaguje na dotyk, bliskość, a nawet wydaje mi się, że czasami zmusza się do stosunku. Jak spróbować namówić ją na szczerą rozmowę, czy chociażby aby podjęła terapię, która przerwała bo podobno ją to przerosło i nie czuje się komfortowo, pewnie w obecności terapeuty faceta, czy powinien odpuścić

Zdecydowanie warto zachęcić partnerkę do wznowienia terapii. Może poszukać dobrej terapeutki? To co warto wiedzieć, to to, że na terapii nie zawsze wskazany jest komfort. Terapia powinna pomóc poprawić jakość życia i to czasami, niestety jest niezbyt komfortowe. Są trudne momenty. Z tym trzeba się liczyć. Jednak niepodjęcie terapii może spowodować "zawieszenie" w obecnym stanie lub nawet pogorszenie.

Witam Pana. W opisanej przez Pana sytuacji bezcenna będzie CIERPLIWOŚĆ. Pana dziewczyna przeżyła sytuację, w której zostały złamane jej granice fizyczne i psychologiczne. Tym samym została naruszona podstawowa potrzeba jaką jest poczucie bezpieczeństwa. Naturą tego typu sytuacji jest to, że "pozostają one" w specyficzny sposób w osobach, które ich doświadczyły. Uwolnienie się od nich powinno odbywać się w sposób stopniowy i bezpieczny. Terapia takiej osoby nie może być przytłaczająca. Osoba terapeuty oczywiście jest ważna. Równie ważna jest metoda, którą proponuje. Wracam do Pana cierpliwości. Bliska obecność w relacji z osobą, która przeżyła traumę może być dla Pana trudna. Jeśli jednak to dla Pana jest możliwe proszę na to co dzieje się z Pana dziewczyną patrzeć ze zrozumieniem. To co odbiera Pan jako dziwne i niepokojące to energia traumy, która próbuje się uwolnić. Akceptacja to obok cierpliwości najważniejszy dar, który może Pan ofiarować swojej dziewczynie. Pozdrawiam Pana