Jak redukować nadwagę w niedoczynności tarczycy?

Witam, mam 19 lat, mierze 173 cm i ważę 80 kg. Od 5 lat przyjmuję E***, dwa lata temu drastycznie odchudzałam sie z wagi 69 do 58 i zajęło mi to 4 miesiące na diecie niskokalorycznej. Obecnie mam wielką motywację by schudnąć od około miesiąca jem bardzo dużo białka, a od tygodnia zaczęłam stosować Dukana i zastanawiam się, czy po schudnięciu 10 kg na portalach mogłabym kontynuwać dietę z 1000kcal, czy to jeszcze bardziej nie zwolni mojej przemiany materii, gdyż już dotychczas była bardzo niska i praktycznie patrząc na wodę tyłam. Proszę o pomoc ;)
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Niedoczynność tarczycy to stan, w którym rzeczywiście jako jeden z objawów może wzrastać masa ciała. Jest to wynik niedoboru hormonów, które kontrolują metabolizm. Z opisu wynika, że przyjmuje Pani suplementację hormonalną. Nie wspomina Pani jednak o innych objawach czy wynikach badań. Może bowiem zastosowana dawka leku jest zbyt niska.

Jeśli jednak jest prawidłowa to i tak zdecydowanie powinna się Pani odchudzać pod okiem albo swojego endokrynologa, albo dietetyka. Odchudzanie zdecydowanie może bowiem wpłynąć na Pani metabolizm.