Jak robi się takie wypełnienia?

Witam, ortodonta przedstawił mi plan leczenia uzębienia i wyszło że jedna z jedynek górnych jest bardziej spiłowana i przez to krótsza od drugiej. Ortodonta zaproponował, że podwyższy mi tą krótszą jedynkę żeby były na tym samym poziomie na górze, ale będzie trzeba ją wypełnić na dole żeby wyrównać długość. I teraz moje pytanie - jak robi się takie wypełnienia? Czy są one trwałe czy często się łamią, pękają i będę musiał później uważać dużo bardziej na to co jem? Zastanawiam się czy lepiej jest olać te wyrównanie i mieć trochę krótszy ząb czy jednak warto go wyrównać bo te wypełnienie nie jest problematyczne w przyszłości. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc, Jacek

Witam. W zależności od ilości odbudowy wykonuje się takie wypelnienia jak standardowe4. Matowi ząb i nakłada kompozyt. Mozna też wykonać licowke porcelanowa.

Najlepszym adresatem takich wątpliwości jest lekarz do którego zgłosiliśmy się na wizytę - to on dokładnie bada i ocenia możliwości leczenia - jeżeli nie mamy zaufania do lekarza szukamy innego.