Jak rozbić kamień znajdujący się w moczowodzie?

Mam spory kamień w moczowodzie. około 11mm, dowiedziałem. się, że jest to za duży kamień na skruszenie go metodą ultradźwiękową i należy. go przesunąc z powrotem. do nerki i tam użyć tej metody - czy to prawda i czy nie ma innych sposobów?

Lek. Paweł Szadkowski

Ocena możliwości zabiegowego usunięcia złogów wymaga oceny specjalisty urologa podczas badania USG ponieważ stan ten jest dynamiczny i wymaga bieżącej oceny. Sugeruję stosować się do zaleceń urologa.