Jak rozbudzić uczucie miłości u chłopaka?

Mój chłopak, z którym jestem od roku, wyznał mi, że jestem idealna dla niego, że chciał by się we mnie zakochać ale nie potrafi. Nie umie zrozumieć tego uczucia i dlatego sie waha co do naszej przyszłości wspólnej, bo nie chce mnie zranić. Sam zachowuje się jak zakochany i jest dla mnie wspaniały, ale kwestia miłości zostaje niwrozwiązana. Chciałabym mu jakoś pomóc by to poczuł i byśmy mogli iść do przodu. Dodam , że mamy po 26 lat. Co mamy zrobić? To bardzo bolesne dla mnie.

Witam,
chłopak mówi, że nie chce pani ranić, ale swoimi słowami robi to. Nie wiem czy da się obudzić w kimś uczucie. Może czas pomoże, abyście państwo bardziej się zaangażowali, a może wspólny wyjazd na urlop?
Powodzenia

Witam Panią. Po przeczytaniu tego co Pani napisała moją uwagę zwraca to jak Pani się czuje. Napisała Pani, że to bardzo bolesne dla Pani. Mimo, że to bardzo trudne uczucie zachęcam Panią do relacji/kontaktu z nim. Dzięki temu może Pani dać sobie samej ważne wsparcie, którego Pani potrzebuje. Obawiam się, że rozbudzenie uczucia miłości do Pani to zadanie należące do Pani partnera. Proszę uważać na swoją odpowiedzialność, która budzi się w Pani w tej sprawie. Ona może prowadzić Panią w niebezpieczne "strony" np. sugerować, że po Pani stronie jest przyczyna problemu. Być może Pani partner powinien skorzystać z pomocy psychologa. Taki psycholog może rozstrzygnąć czy wystarczy dla niego kontakt indywidualny czy może Potrzebujecie Państwo spotkania w parze. Wówczas może Pani być pomocna, ale to nie to samo co odpowiedzialność za taką sytuację. Pozdrawiam Panią.