Jak rozmawiać i postępować z synem, który palił marihuanę?

Dzień dobry mam pytanie -rok temu wyrzuciłam syna z domu bo palił marihuanę i jeszcze handlował -teraz wrócił mówi że nie pali znalazł sobie dziewczynę która jak on twierdzi mu pomogła z tego wyjść .Ale ja nie wierzę bo dalej unika kontaktu z nami rodzicami oczywiśćie ma wielki żal że go spakowałam.Nie wiem co dalej mam robić ,bo dalej mu nie ufam ,bo jest bardzo chudy i zmieniony na twarzy .Proszę o pomoc jak z nim rozmawiać i postępować on ma 21lat .

Witam, radzę by udała się Pani na rozmowę do specjalisty psychoterapii uzależnień( nie jest wymagane skierowanie) w ramach NFZ bezpłatnie może Pani taką rozmowę odbyć w Poradni Leczenia Uzależnień, lub odpłatnie prywatnie. Specjalista udzieli Pani informacji i wskazówek w tym temacie, jak rozmawiać , jak z nim postępować co ustalić skoro wrócił do domu i na jakich zasadach. Ważne by skorzystała Pani z takiej pomocy, gdyż ten problem nie jest rozwiązany, możemy także polemizować czy miłość leczy z nałogu. W uzależnieniu są także Nawroty choroby, ważne by przy pomocy specjalisty dowiedziała się Pani jak z nim postępować dalej, czego ma Pani prawo wymagać, jaka pomoc uzyska Pani dla siebie w tej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie, zachęcając do spotkań z psychoterapeutą.

Dzień dobry, nie ma możliwości udzielenia pełnej odpowiedzi na portalu internetowych. Proszę się zgłosić do Poradni Leczenia Uzależnień lub skontaktować z terapeutą uzależnień i porozmawiać ze specjalistą o swojej sytuacji, naświetlić mu dokładnie jak wyglądają relacje z pani synem. Specjalista udzieli pani rad i wskazówek co do dalszego postępowania. Pozdrawiam.