Jak rozmawiać z człowiekiem, który uważa, ze wszystko wie najlepiej i nikt poza nim nie może mieć racji?

Pytanie do psychologa: jak rozmawiać z człowiekiem, który uważa, ze wszystko wie najlepiej i nikt poza nim nie może mieć racji? Który nie przyjmuje do wiadomości,że może robić cokolwiek źle i na każdą próbę zwrócenia uwagi reaguje fochem?

Opis sytuacji jest bardzo ogólny, dlatego zachęcam do jego uszczegółowienia lub kontaktu z psychologiem, z którym będzie się Pani mogła przyjrzeć sytuacji, uzyskać wsparcie i pomoc w dokonaniu zmiany.

Dzień Dobry Pani,

Jeśli dostanie Pani od rozmówcy informację z poglądem na dany temat, proszę zakomunikować, że Pani ma inną opinię na ten temat i wyrazić ją spokojnie.
Wyrazić swoją opinię i zostawić temat.

Każdy ma prawo do własnej opinii, choć warto czasami przyglądnąć się tej opinii i być może trzeba ją zaktualizować.

Bo dawne poglądy może nie są już tymi aktualnymi...

Życzę Pani wyrażania siebie,
Irena Mielnik-Madej