Jak rozmawiać z ludźmi?

Terapie mi nie pomagają, o czym mogę rozmawiać z ludźmi? jestem introwertykiem nastawionym przede wszystkim na słuchanie i zadawanie pytań,ale źle się czuje jak słyszę czemu milczysz co powiesz itp. jak przełamać tę barierę? tak jak mówię terapie mi nie pomogły nadal mam te same problemy.

Może pani za dużo od siebie wymaga i na siłę chce się zmienić. Każdy człowiek ma swoje mocne i słabe strony. Akceptacja siebie pomaga ukryć niedoskonałości. Warto polubić siebie takim jakim się jest. Nie wszystkie cechy można tak po prostu zmienić. A na zaczepki innych proszę sobie przygotować kilka kulturalnych odpowiedzi odpierających atak.

Dzień dobry!

Wobec (w Pana ocenie) nieskuteczności psychoterapii, trudno oczekiwać, aby pomocna okazała się skrócona porada internetowa, która ze swojej natury jest o wiele uboższą i mniej skuteczną formą pomocy.

Zachęcam do refleksji, dlaczego uważa Pan, że terapia ni była pomocna?
Jakiej pomocy oczekiwałby Pan od terapeuty?
Co miałoby się zmienić, żeby uznał Pan leczenie za bardziej skuteczne?
Co w terapii podobało się Panu najbardziej, co okazało się najbardziej skuteczne?
A co najmniej?

Być może warto rozważyć kontynuację diagnostyki, konsultację także psychiatryczną (np. w kierunku depresji) oraz kontynuację terapii, zmianę nurtu terapeutycznego, stosowanych metod terapii itp.

Pozdrawiam!