Jak rozmawiać z mężem?

Po urodzeniu dziecka (córka ma już 7 miesięcy) zaczęliśmy się od siebie oddalać, coraz mniej rozmawialiśmy. Mąż stał się bez humoru, czasami wręcz "warczał" na mnie - myślałam ok, jest przemęczony, nie wysypia się, ale było tylko gorzej. Zauważyłam, że od jakiegoś czasu mąż ukradkiem pisze sms-y. Ostatnio niechcący przeczytałam sms-a, którego dostał - okazuje się, że kontaktuje się ze swoja koleżanką z pracy - obawiam się, że ma z nią romans. Nie wiem co robić. Jak z nim rozmawiać? Jak ratować nasze małżeństwo?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Bez rozmowy z mężem nie uzyska Pani odpowiedzi na swoje pytania. Proszę również rozsądnie podejść do całej sprawy, ponieważ podejrzenie o romans jest poważnym oskarżeniem. Oczywiście może Pani kontrolować całą sytuację, jednak dopóki nie zdecyduje się Pani na rozmowę i wyjaśnienie zmian w zachowaniu męża, to nie będzie wiedziała Pani, co się dzieje. Tylko szczera rozmowa rozwiąże Pani dylematy.
Proszę również pamiętać, że okres w jakim teraz jesteście Państwo, a więc nowa rola - rodzicielstwo, może przyczyniać się do zmiany zachowania współmałżonka. Jest to coś nowego zarówno dla Pani jak i męża i może po prostu przerastają go obowiązki. Proszę również na ten temat z nim porozmawiać. Ważne jest, aby potrafiła Pani spokojnie z nim porozmawiać i wyjaśnić, czego się Pani obawia.
Pozdrawiam