Jak rozmawiać z mężem uzależnionym od gier?

Witam, mój mąż od przeszło roku poświęca każdy wolny czas na gry. Od dłuższego. Czasu jest to powodem Naszych ciągłych kłótni, gdyż poza graniem nie ma żadnego poczucia obowiazku wobez domu czy wobec mnie. Kiedy tylko poproszę aby skończył robi się nerwowy, twierdzi, że to ja mam regularnie o coś pretensje a On nikomu krzywdy nie robi tym, że gra. Potrafi spędzać całe noce na graniu. Kiedy jest w swoim wirtualnym świecie nic co się dzieje wokół nie interesuje go. Jak mogę przekonać go o tym, że zarówno dla własnego jak i Naszego wspólnego dobra powiniem ograniczyć grę do minimum?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z Pani relacji wynika, że Pani Mąż jest (niepokojąco) uzależniony od wirtualnej rzeczywistości, zaniedbując relacje małżeńskie/partnerskie, między Państwem oraz obowiązki.
Nie dostrzega w tym problemu i tego, że w tym momencie,
pomoc specjalistyczna jest pani Małżonkowi niezbędna.

Zachęcam Panią do szczerej,otwartej rozmowy, komunikując Mężowi
że jest w fazie uzależnienia od komputera i potrzebuje profesjonalnej pomocy terapeutycznej, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty, specjalizującego się w leczeniu uzależnień.

Sugerowałabym Pani, by zainspirowała Pani swojego Męża do podjęcia terapii, do podjecia takiego leczenia, byłaby potrzeba zgody Pani Męża.
Również dla Pani mogłaby być przydatna indywidualna praca
z Psychologiem, by nabyła Pani umiejętność poradzenia sobie z wyzwaniem, by w sposób umiejętny (efektywny) współpracowała Pani z Mężem.

Gdyby miała ani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Wspieram Panią mentalnie, życząc Pani zwyczajnej pomyślności!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605