Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozmawiać z nastolatką o seksie?

dzień dobry moja córka w tym roku pójdzie do 3 klasy gimnazjum, w związku z dojrzewaniem zaczyna interesować się sprawami swojej seksualności, kilka tygodni temu poznała chłopaka, nie współżyją jeszcze ale boję się że wkrótce to może ulec zmianie. Proszę o rade jak z nią rozmawiać na te tematy, wiem ze się masturbuje, sama powiedziałem jej ze z seksem może poczekać a zaspokajać swoje potrzeby może w ten własnie sposób, co jeszcze mogę zrobić? Danuta
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie z kryzysem?

Dzień dobry,

dobrze, że ma Pani do tego takie podejście, niestety, to na to kiedy rozpocznie współżycie ma Pani niewielki wpływ. Należy oczywiście podkreślać, że jest jeszcze czas i może z tym poczekać, aż będzie na 100% pewna, natomiast z drugiej strony warto by porozmawiać z nią o metodach antykoncepcji. Być może też warto razem wybrać prezerwatywy jakiejś dobrej firmy - lepsze to, niż miałaby kupić jakieś w kiosku słabej jakości w kiosku za 3 zł.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
www.zajaczkowski-psychoterapia.pl

umów wizytę 0

Przede wszystkim proszę się nie denerwować i nie bać - rozwój seksualny u każdego człowieka idzie swoim torem i nie można tego zastopować. Na pewno nie może Pani w takiej rozmowie przyjmować tonu perorowania i pouczania, bo wtedy rozmowa przyniesie w ogóle odwrotne do zamierzonych skutki. Proszę się przygotować na pytania i nie czuć skrępowania, gdy już one się pojawią. I zacząć rozmowę raczej od otwartego pytania czy córka w ogóle chce z Panią rozmawiać o tych sprawach, zamiast narzucić temat w sposób "chodź córko, będziemy rozmawiać i już!". Pozdrawiam.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety