Jak rozmawiać z partnerem?

Mój partner jest oficerem. Od jakiegos czasu czesciej zaczal umawiac sie ze swoimi podwladnymi na jakies piwo, wodke. Zaczelo mnie to martwic, bo wydaje mi sie, ze nie powinien tak spoufalac sie z ludzmi, ktorymi dowodzi. Nie wiem jak z Nim rozmawiac, gdyz On wszystko odbiera jako atak na Niego, a ja sie po prostu o Niego martwie, gdyz ludzie z ktorymi sie spotyka maja glowny cel w zyciu taki by sie porzadnie napic...Nie wiem co robic...

Witam. Ja też nie wiem, jak rozmawiać z kimś, kto nie chce słuchać. Nie wiem, czy w ogóle jest na to jakiś sposób. Czasem w takich sytuacjach pomaga terapia małżeńska. Czasem w takich sytuacjach pomaga podejmowania jakiś działań - na przykład wyprowadzenie się i gotowość do ponownego wspólnego zamieszkania pod warunkiem, że...
Tyko, że ja Państwa sytuację znam zbyt pobieżnie, aby coś doradzić. Nie wiem na przykład jak często mąż używa alkoholu, ani jak to wpływa na państwa życie rodzinne i małżeńskie. Chodzi też o to, żeby dobrać odpowiednie środku do odpowiedniego problemu. Jeżeli mąż nie będzie chciał skorzystać z terapii małżeńskiej, to Pani może zgłosić się indywidualnie do psychologa, aby wspólnie rozmawiać o tym co się dzieje i jak można problemy rozwiązywać. Pozdrawiam.

Witam,
bardziej martwi Panią, że mąż "spoufala się z ludźmi, którymi dowodzi" czy że na tych spotkaniach pije alkohol? Jeżeli uważa Pani, że mąż może nadużywać alkoholu warto udać się do poradni leczenia uzależnień i omówić ten problem ze specjalistami. Pisze Pani jednak też, że mąż odbiera wszystko jako atak. Czy w innych sytuacjach też tak jest? Może Pani udać się na konsultację psychologiczną, warto na nią zabrać również męża.
Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia