Jak rozmawiać z synem, który bardzo nadużywa alkohol?

Witam. Jak mam rozmawiać z synem który bardzo nadużywa alkohol. Był na detoksie i zaraz po nim znów zapił,mówi mi że wie o tym że robi źle lecz nie potrafi wytłuczayć dlaczego tak postępuje. Naprawdę jestem już bezsilna. Proszę o porade.

Rozumiem, że zachowanie Pani syna jest także uciążliwe dla Pani. W sytuacji którą Pani opisuje faktycznie można czuć się bezsilnym. Proszę jednak pamiętać, że jeśli syn jest dorosły, to on i tylko on może sobie pomóc. De facto nie ma Pani bowiem wpływu na jego decyzje o piciu. A zatem, choć to może być trudne, to proszę rozważyć na ile zadbanie o siebie może Pani pomóc poradzić sobie z opisanym przez Panią uczuciem bezsilności.

http://www.gabinetzmian.pl