Jak rozmawiać z teściową, która chce żebym poszła do pracy?

Witam . Wyszłam za mąż od 4 miesięcy ;) jestem szczęśliwą żoną, mąż pracuje ;) lecz problem stwarza mama , która za wszelką cenę chce wysłać mnie do pracy , gdzie się nie obejrzę ten sam tekst ... Łatwo byłoby napisać nie zwracać uwagi lecz ja jestem zbyt biorąca osóbka wszystko do siebie jeśli beedzie tak dalej to pewnie będę musieć z mężem się wyprowadzić czy macie jakieś inne rozwiązanie ?!? Dodam że jestem osobą dorosłą ale żadne porozumienie nie wchodzi w grę ..mama ma swoje zdanie ...

Stawianie granic w bliskich relacjach rodzinnych często nie jest łatwe. Pomocne jednak jest wzajemne wysłuchanie się, przyjecie zdania drugiej strony i danie jej prawa do tego (bez konieczności zmieniania swojego). W sensie- mam ma prawo uważać, że powinna Pani iść do pracy, a Pani ma prawo zdecydować inaczej.
Warto także spokojnie porozmawiać z mężem. Ostatecznie to Pani razem z mężem podejmie decyzje, jak będzie budować i utrzymywać swoją rodzinę, choć konieczne będzie także wzięcie za to odpowiedzialności (zarówno tej finansowej jak i związanej z samodzielnością).
Zachęcam do podjęcia rozmowy, w której wytłumaczycie Państwo swój punkt widzenia, a także swoją wizję wspólnego życia; wysłuchacie mamy i wspólnie podejmiecie rozwiązania, które usatysfakcjonują lub będą akceptowalne dla obydwu stron. Rodzice często nalegają na wybrane przez nich rozwiązania z troski i chęci zapewnienia dzieciom jak najlepszego życia. Choć ich wartości nie zawsze są wartościami dzieci- i stąd konflikty. Przy otwartości jednak i dobrej woli z obydwu stron udaje się je zwykle rozwiązać.

Witam,

Pytanie - dlaczego Pani nie chciałaby podjąć pracy? Jakie są Pani plany na przyszłość, cele z tym związane? Chciałabym zrozumieć problem, który Pani opisuje, możliwe, że teściowa ma dobre intencje, mogą być źle interpretowane.

Pozdrawiam serdecznie