Jak rozmawiać z żoną, która choruje na zespół Otella i urojenia paranoiczne?

Witam, moja żona ma zespół otella i urojenia paranoiczne, najpierw podejrzewała mnie o zdrade, przeszukiwała komputery wszystko dosłownie, to że nie chciałem się kochać, później że zarzywam narkotyki i chce ją otruć, uroiła sobie również to że podaje je naszemu dziecku rocznemu, o 2 w nocy wstala i szukała odtrudki na to, ratunku już nie wiem co mam robić mowilem jej ze jest chora ale ona mnie wyśmiewa. Co robić? Jak rozmawiać z taką osobą?

Witam
przekonywanie żony , że jest inaczej inaczej niż Ona "wie" nie przyniesie rezultatu, a wręcz będzie wzmagało jej podejrzliwość. Może Pan mówić że Pan widzi to inaczej, że nie dostrzega Pan takiego zagrożenia jak Ona.
Najważniejsze jest jednak, aby namówić żonę na wizytę u lekarza psychiatry .
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak