Jak rozpocząć leczenie ataków paniki?

Witam. Nie daje sobie rady. Ciągle myślę o swym zdrowiu, że coś mi się stanie. Mam dziwne uczucie w głowie jestem czy czas oszolomiona,myśle że coś pewnie mam w głowie. Gdy atak paniki się nasila, robi mi się zimno i wydaje mi się że zaraz zemdleje, przelewa mi się w brzuchu. Mam tabletki eskitulopram actavus i wspomagam się zomirenenem. Gdy wstaje rano już myślę czy znów będzie to uczucie w głowie, nic mi się nie chce najchętniej cały czas bym spała i z nikim nie rozmawiała, nie mam chęci do życia cały czas czuje lęk. Mam problemy z zaparciami bolała mnie kość ogonowa, więc zaczęłam myśleć że pewnie coś mam z jelitem, zrobiłam kolonoskopie i nic są tylko hemoroidy które trzeba leczyć i tyle, więc teraz chyba nakrecam się tą głową i wmawiam kolejną chorobę Man dość. Polykam już te tabletki miesiąc i jest niewielka poprawa. Kiedyś parę lat temu miałam depresję, ale takich objawów nie miała. Nie wiem co robić, czy udać się do psychologa, bo te tabletki mam od lekarza rodzinnego.

Dzień dobry
Radziłabym aby udać się do psychoterapeuty, proszę sprawdzić z kim jest Pani umówiona. Psycholog i psychoterapeuta zajmują się zupełnie innymi sprawami. Psycholog jest od zdrowej psychiki, procesów rozwojowych itp. Natomiast psychoterapeuta zajmuje się już leczeniem chorób psychicznych tj. nerwica, depresja,zaburzenia osobowości, lęki itp. Psychoterapeuta musi ukończyć czteroletnią szkołę i wie jak pracować z chorym.
Proponuję psychoterapię psychodynamiczną, gdyż objawy o których Pani mówi mają podłoże w nieświadomości i podczas sesji właśnie na tym co wpływa na Pani obecny stan, będziecie szukali odpowiedzi.
Ważne aby zadbała Pani o swoje zdrowie psychiczne, gdyż całe życie przed Panią i tylko od Pani zależy jak będzie ono przebiegało.
Psychoterapia to czas przyglądania się sobie, poznawania siebie, sowich motywów działania. Rozumiem, że konsultowała się Pani również z psychiatrą- skoro bierze Pani leki. Jeżeli leki nie działają to warto ponownie udać się do psychiatry, aby ten dobrał inne. Podczas psychoterapii w konsultacji z psychiatrą po pewnym czasie będzie można ograniczyć leki.
Jeżeli Pani stan jest bardzo trudny, to możliwe że potrzebna będzie hospitalizacja, aby unormować Pani samopoczucie, To oceni jednak psychiatra

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Dzień Dobry Pani,

Proszę już nie zwlekać, pomóc sobie i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc psychoterapeutyczną/psychiatryczną.

Z przesłaniem dla Pani tylko dobrego samopoczucia!
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry. Jeśli miała Pani depresję i nie leczyła jej Pani w procesie terapeutycznym prowadzonym przez psychoterapeutę, czyli jeśli jej przyczyny nie zostały przepracowane, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo nawrotu choroby. Pani objawy właśnie na to by wskazywały. Nawet jeśli poprzednio depresja inaczej się demonstrowała. Opis Pani obecnego stanu zdrowia wydaje się wskazywać na nawrót choroby. Niestety nie leczona depresja, jak każda inna choroba ma duże prawdopodobieństwo nawrotu. Często w nasilonych objawach, coraz bardziej utrudniających życie i normalne funkcjonowanie. Dlatego zachęcam do podjęcia terapii. Pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/