Jak rozpocząć leczenie depresji i zaburzeń odżywiania?

W testach internetowych wychdzi ze mam depresje i problemy z odzywianiem... Co z tym mam zrobić? Czy wogole cos robic?

Witam,

Jeśli podejrzewa Pani u siebie depresję i zaburzenia odżywiania, to warto zgłosić się po pomoc do specjalistów - psychologa/psychoterapeuty oraz lekarza specjalisty psychiatry. Zdiagnozować problem dokładnie i zastosować się do zaleceń. Zazwyczaj zaburzenia afektywne (depresję) i zaburzenia odżywiania leczy się przy pomocy psychoterapii i/lub farmakoterapii. Po pomoc można się zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic lub do gabinetów prywatnych wymienionych wyżej specjalistów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

W opisanej sytuacji wskazane jest, aby zgłosiła się Pani do lekarza psychiatry, a także do psychoterapeuty. Może Pani skorzystać z konsultacji i pomocy specjalistów w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w gabinecie prywatnym.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna