Jak rozpocząć leczenie wysokiego ciśnienia i bólu głowy?

Witam. Mam codzinne bole glowy wydawalo mi sie ze to z nerwicy ale zmierzylam sobie cisnienie i bylo wysokie. Czy najpierw powinnam pojsc do neurologa z bolem glowy ktory wystepuje dluzszy czas czy udac sie do kardiologa

Warto codziennie, przez tydzień, kontrolować swoje ciśnienie i zapisywać w notatniku. Rano i wieczorem zrobić pomiar. To będzie bardzo cenne podczas wizyty u lekarza internisty, który ewentualnie zleci dodatkowe badania lub skieruje do innego specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie.