Jak rozpoznać alergię na mleko u 3-miesięcznego dziecka?

witam, moja coreczka ma trzy miesiace i tydzien, jak wezme ja na raczki w pozycji pionowej jest bardzo nie stabilna i chwiejna, czy to normalne ze nie jest w stanie utrzymac sztywno glowki w tym wieku, na brzuchu lezy dwa razy dziennie i cwiczy miesnie. kolejna sprawa-jest karmiona mm bebilon 1ha, poniewaz od zwyklego bebilonu miala tzw sapke alergiczna, pediatra nie chce wypisac bebilonu pepti-poniewaz twierdzi ze jest potrzebne zasw, od alergologa. jak rozpoznac alergie u malucha. K.O.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Przyczyn takich objawów należy szukać w zaburzonej reakcji immunologicznej jelit, prawdopodobnie dysbioza​ czyli zaburzenia flory jelitowej idące w parze z niedojrzałością układu odpornościowego u tak małego dziecka. To najczęstsze przyczyny tego typu dolegliwości. Wskazana jest kompleksowa diagnostyka stanu zapalnego jelit i flory jelitowej i wdrożenie zindywidualizowanej terapii probiotykowej. Taka terapia powinna przynieść szybką poprawę . Można uniknąć rozwoju i nieprawidłowych reakcji alergicznych u dziecka, które mogą skutkować przez następne lata szeregiem problemów z alergiami a także osłabieniem odporności dziecka. Zapraszam na konsultację (601614514).