Jak rozpoznać nadżerkę?

obserwuje u siebie ból jajników, który nie jest związany z cyklem - nie towarzyszy, tak jak kiedyś wyłącznie podczas okresu lub w czasie owulacji. Skurcze są nagłe i sile, ale krótkie. Mój partner zauważył, że pochwa jest jakby rozpulchniona. Ból towarzyszy także po stosunku oraz coraz częściej w trakcie. Zdarza się, że plamię po seksie. Jakiś czas temu stwierdzono u mnie tyłozgięcie macicy. Stosuję także tabletki antykoncepcyjne. Co może powodować bóle? Obawiam się, że to nadżerka, to możliwe?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Hipoteza dotycząca obecności nadżerki jest jak najbardziej słuszna. Proszę zgłosić się do ginekologa by wykonać podstawowe badania w tym USG przezpochwowe.