Jak rozpoznać poród?

witam prosze mi powiedziec jak rozpoznac poród ,jaki to ból czy bardzo boli?miesiaczki miałam zawsze bolesne czy to oznacza że poród też bedzie bardzo bolesny?

Bóle porodowe odczuwalne są indywidualnie.Za akcje porodową uznajemy bóle występujące w odstępie czasu co 10 minut i krótsze.Odejście wód płodowych jest również początkiem porodu