Jak rozpoznać rodzaj łysienia?

Witam, mam 32 lata, jestem kobietą i ostatnio bardzo przerzedziły mi się włosy. Są bardzo cienkie, choć z natury są cienkie, a teraz są prawie jak meszek, ale nadal rosną długie. Podobnie na ciele wszystkie zrobiły się cieńsze. Są bardzo przerzedzone szczególnie na skroniach i z tylu głowy na czubku i pod. Generalnie wszędzie są przerzedzone i to się stało dość gwałtownie. Obserwuję nasilenie tego od 1,5 miesiąca. Wypadają z cebulkami 80-120 dziennie (tyle zliczam może wypadać więcej). Mam lekki hirsutyzm typu meszkowego. Testosteron: 2,76, norma: 0,22-2,9 nmol/l. Androstendion: 2,61, norma: 0,30-3,30 ng/ml. DHEA-S: 435,4, norma: 95,8-511,7 ug/dl. HGB: 12,3, norma: 12-16 g/dl. MCH: 27,8, norma: 28-34 pg. Glukoza: 101, norma: 74-106 mg/dl. Moja mama też ma taki hirsutyzm, ale ma normalne włosy (62 lata) i ojciec (65 lat) również miał normalne. Dziadek był częściowo łysy ze strony matki, ale w wieku 50 lat dopiero zaczął. Moja jedna ciocia ze strony matki ma silny hirsutyzm i też ma nadal włosy na głowie, w wieku 50 się zaczęły przerzedzać jej. Bracia nie mają problemów z łysieniem. W ostatnim czasie bardzo schudłam z 49,5 kg do 44,4 w okresie (grudzień - marzec) i nie jadłam mięsa. Mam regularne miesiączki i nie mam poważniejszych problemów z trądzikiem. Jestem ciągle zmęczona i potrzebuje co najmniej 10 godzin snu. Czy to może być łysienie androgenne kobiet? I czy to może przebiegać tak gwałtownie? Czy może to raczej z powodu obniżenia wagi i stresu? Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania np. wolny testosteron, DHT, SGHB, hormony żeńskie, tarczyca? Jem revalid od kilku dni i myję włosy szampanem dercos z ampułkami i nie widzę poprawy. Czy ma sens robienie badań żelaza i cynku jak jem revalid? Czy tabletki hormonalne mogłyby mi pomóc?  Czy grozi mi znacząca utrata włosów? Czy gdzieś można sobie zbadać włosy, czy to jest spowodowane nadwrażliwością mieszków na DHT, i jak zbadać, czy są zminiaturyzowane? Jak tak to gdzie? Czy włosy mi odrosną?

Obraz, który Pani przedstawiła, oraz wyniki badań nie upoważniają do rozpoznania łysienia androgenowego. Wydaje mi się, że warto prócz stosowania preparatów w postaci odżywek i szamponów, zastosować u Pani intensywną kurację z dodatkiem prednisolonu oraz estradiolu (Alpicort E). W pierwszej kolejności jednak radzę wykonać kontrolne badania hormonów tarczycy - TSH, fT3, fT4 oraz morfologię - wszelkie zaburzenia tu wykazane mogłyby wiązać się ze zgłaszanym osłabieniem i sennością oraz nadmiernym wypadniam włosów.