Jak rozpoznać wypalanie zawodowe?

Jak rozpoznać wypalenie zawodowe? Czy jest to poważne schorzenie? Czy w takiej sytuacji należy poddać się jakiejś specjalistycznej terapii?

Witam,
nie ma identycznych sposobów reagowania w takich sytuacjach,może być to zarówno wzmożona nerwowość,jak i ospałość,wreszcie rozładowanie nagromadzonych stresów na osoby lub sytuacje zastępcze i dostępne na codzień.Skutek jest zawsze zły,gdyż albo traci się to,co w normalej sytuacji jest oparciem /bliscy ludzie/,albo tracimy zdrowie,nieraz i zycie,bo kierujemu całe napięcie na siebie.
Bardzo zachęcam do kontaktu stacjonarnego i porozmawiania o problemie.
Pozdrawiam serdecznie

niechecia do pracy...min...odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty .pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Obniżenie nastroju, drażliwość, niechęć do podejmowania aktywności zawodowej, często choroby somatyczne mogą być sygnałem wypalenia zawodowego. Warto zwracać na nie uwagę, podobnie jak na takie oznaki jak niechęć do pracy, cierpienie, nieukładanie się relacji w pracy, częste konflikty, brak skuteczności w podejmowanych działaniach, tendencja do odkładania i nawarstwiania się zadań itp. Zgłoszenie się do psychologa i praca nad zmianą w kontekście przyszłości może być pomocna w odnalezieniu sensu działania i życia.